nikki has logged 30 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry