RSS feed for ncgraham

ncgraham has watched 620 films released in the 2010s.

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Pavarotti

    ★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Poms

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Fosse/Verdon

    ★★★½

  • The Best of Enemies

    ★★★

  • Little

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • What Men Want

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Rent

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Serenity

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • A Dog's Way Home

    ★★

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • The ABC Murders

    ★★

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The King and I

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Robin Hood

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Creed II

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★