RSS feed for ncgraham
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kitty Foyle

Kitty Foyle

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annie

Annie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Razor's Edge

The Razor's Edge

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lavender Hill Mob

The Lavender Hill Mob

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Letter to Three Wives

A Letter to Three Wives

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
War and Peace

War and Peace

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
This Sporting Life

This Sporting Life

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The King and I

The King and I

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1923
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry