RSS feed for ncgraham

ncgraham has watched 721 romance films.

  • West Side Story

  • Emma.

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Little

    ★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • What Men Want

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Destination Wedding

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Adrift

  • Book Club

    ★★★

  • The Seagull

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Happy Anniversary

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★½

  • Mary Shelley

    ★★

  • Home Again

    ★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Hello Again

    ★★

  • My Cousin Rachel

    ★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★

  • Beauty and the Beast

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Big Sick

  • Hairspray Live!

  • Allied

  • This Beautiful Fantastic

    ★★

  • Maudie

    ★★½

  • La La Land

  • Looking: The Movie

  • A Midsummer Night's Dream

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★½

  • Love & Friendship

    ★★★½

  • Pride and Prejudice and Zombies

  • War and Peace

    ★★★½

  • Crimson Peak

  • We Are Your Friends

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Those People

  • Trainwreck

    ★★½

  • Hello, My Name Is Doris

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The DUFF

    ★★★½

  • Brooklyn

  • Eat With Me

    ★★

  • The Last Five Years

  • Maleficent

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Her

    ★★★½

  • Romeo & Juliet

  • Enough Said

    ★★★★

  • About Time

  • Five Dances

    ★★★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★½

  • Behind the Candelabra

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Rodgers and Hammerstein's Carousel: Live from Lincoln Center

  • Admission

  • Beautiful Creatures

    ★★½

  • Warm Bodies

    ★½