• No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★½

  • The Ice Road

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Patrice O'Neal: Killing Is Easy

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Willy's Wonderland

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Jiu Jitsu

    ★½

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Hillbilly Elegy

  • The Key to Christmas

  • Mank

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • 537 Votes

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • This Is Paris

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Honest Thief

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★