• Baggio: The Divine Ponytail

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Here Today

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Yes Day

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Lupin

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Someone Has to Die

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Irresistible

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Becoming

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Veneno

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Time

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½