Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Drunktown's Finest

Drunktown's Finest

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Holes: The Edge of All We Know

Black Holes: The Edge of All We Know

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Baggio: The Divine Ponytail

Baggio: The Divine Ponytail

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Here Today

Here Today

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Conan O'Brien Can't Stop

Conan O'Brien Can't Stop

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lupin

Lupin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
I'm Not Crazy!

I'm Not Crazy!

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Pelé: Birth of a Legend

Pelé: Birth of a Legend

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Wild Oats

Wild Oats

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Tiger

Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Live Twice, Love Once

Live Twice, Love Once

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Edit this entry