Niels has logged 123 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★½
Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
La luna

La luna

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Read the review Edit this entry  
13
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Wakefield

Wakefield

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★★
Edit this entry