• The Green Knight

    ★★★½

  • Mad Max

    ★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Sabotage

    ★½

  • TINA

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Ava

    ★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Drunktown's Finest

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★½

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★