• Egghead & Twinkie

    ★★★★★

  • 9/21/21

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

  • Kate

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Shane Gillis: Live In Austin

  • Being James Bond

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Marlon Wayans: You Know What It Is

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Last Mercenary

  • Demonic

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Tig Notaro: Drawn

  • Tokyo 2020 Olympic Opening Ceremony: United by Emotion

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • Stillwater

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Annette

    ★★

  • 1964

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★½

  • The Universe Blinks

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Dating & New York

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Underground Railroad

  • Oxygen

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Gaze

  • The Pursuit of Love

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Space Between

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★