Andrew has logged 631 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
28 Up

28 Up

1984
×
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My All American

My All American

2015
×
Edit this entry  
27
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
Edit this entry  
26
Pixels

Pixels

2015
×
Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Where Hope Grows

Where Hope Grows

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
21 Up

21 Up

1977
×
Read the review Edit this entry  
17
7 Plus Seven

7 Plus Seven

1970
×
Read the review Edit this entry  
17
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Wanted

Wanted

2008
×
Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Seven Up!

Seven Up!

1964
×
Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Edit this entry  
08
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
07
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
Edit this entry  
02
The American President

The American President

1995
×
Read the review Edit this entry  
02
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chef

Chef

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry