Andrew has logged 56 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
Edit this entry  
30
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Puffy Chair

The Puffy Chair

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
Read the review Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read prior review Edit this entry  
26
This Is John

This Is John

2003
×
Edit this entry  
25
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
Edit this entry  
24
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
Edit this entry  
21
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cop Out

Cop Out

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dukes of Hazzard

The Dukes of Hazzard

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Katie Says Goodbye

Katie Says Goodbye

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
Read the review Edit this entry  
06
Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Choke

Choke

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry