Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • Falling for Christmas

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★½

  • Causeway

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★

  • The Man from Toronto

    ½

  • Thor: Love and Thunder

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Stars at Noon

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Men

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Father Stu

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Tantura

  • Fresh

  • The 355

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

  • Swan Song

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ½

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Alpinist

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½