• Death to 2021

    ½

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Omerta: 6/12

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ½

  • Copshop

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • He's All That

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Last Summer

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Moxie

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Passing

    ★★★

  • Death to 2020

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

  • Rebecca

  • Clouds

  • American Murder: The Family Next Door

  • Lost Boys

  • The Trial of the Chicago 7

  • Supernova

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Eden

    ★★★

  • Greenland

  • The Kissing Booth 2

  • The Silencing

    ★★½

  • Hamilton

  • Ava

    ★½

  • Athlete A

  • If Anything Happens I Love You

  • Hollywood

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • 10 Things We Should Do Before We Break Up

    ★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Games People Play

    ★★★½

  • The Last Shift

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Some Kind of Heaven

  • Helene

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

  • Countdown

  • Tall Girl

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Sleepwalkers

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Platform

  • Just Mercy

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker