RSS feed for Bill

Bill has logged 90 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cornholios

Cornholios

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Border

Border

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Cam

Cam

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Shakedown

Shakedown

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★
Edit this entry  
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Cane River

Cane River

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
Edit this entry  
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Caniba

Caniba

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
03
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The God Inside My Ear

The God Inside My Ear

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Not in My Neighbourhood

Not in My Neighbourhood

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Rodents of Unusual Size

Rodents of Unusual Size

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Seventh Day

On the Seventh Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dudes

Dudes

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry