RSS feed for Bill

Bill has logged 12 entries for romance films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
MOOP

MOOP

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Border

Border

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
A Wonderful Cloud

A Wonderful Cloud

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Assholes

Assholes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry