RSS feed for Sebastian
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Best of All Worlds

The Best of All Worlds

2017
×
½
Edit this entry  
21
24 Weeks

24 Weeks

2016
×
★½
Edit this entry  
20
ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Miss Sharon Jones!

Miss Sharon Jones!

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Home

Home

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
And Breathe Normally

And Breathe Normally

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
C'était Un Rendez-Vous

C'était Un Rendez-Vous

1976
×
Edit this entry  
15
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
What's Motivating Hayes

What's Motivating Hayes

2015
×
Edit this entry  
11
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★
Edit this entry  
26
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
The Dumpling Affair

The Dumpling Affair

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Dampfnudelblues

Dampfnudelblues

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Handicapped Future

Handicapped Future

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tommy

Tommy

1975
×
★★★
Edit this entry  
03
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★
Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★½
Edit this entry