• As in Heaven

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • After We Collided

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Sweetie, You Won't Believe It

    ★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Cocoon

    ★★★½

  • Schlingensief – A Voice That Shook the Silence

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Cloud in Her Room

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Ema

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Swans: Where Does a Body End?

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Bliss

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • O Beautiful Night

    ★★

  • So Pretty

    ★★★

  • The Golden Glove

    ★★

  • Ham on Rye

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • Aren't You Happy?

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Climax

    ★★½

  • Cold War

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★★½

  • Rafiki

    ★★★

  • Dirty Computer

    ★★★