Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Edit this entry  
01
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Anna and the Wolves

Anna and the Wolves

1973
×
★★★
Edit this entry  
06
Sweetie, You Won't Believe It

Sweetie, You Won't Believe It

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
As in Heaven

As in Heaven

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Peppermint Frappe

Peppermint Frappe

1967
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

1966
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cría cuervos…

Cría cuervos…

1976
×
★★★★
Edit this entry  
26
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★½
Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Broken Glass Park

Broken Glass Park

2013
×
★★
Edit this entry  
29
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Les Hautes solitudes

Les Hautes solitudes

1974
×
★★★
Edit this entry  
29
Le Révélateur

Le Révélateur

1968
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★½
Edit this entry  
18
Naked

Naked

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
16
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Wall

The Wall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fabian: Going to the Dogs

Fabian: Going to the Dogs

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cocoon

Cocoon

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
★★★
Edit this entry  
02
Lola

Lola

1981
×
★★★★
Edit this entry  
01
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nightfall

Nightfall

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★½
Edit this entry