Sort by

neelam has logged 104 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Firebird

Firebird

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Summertime

Summertime

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★
Edit this entry  
27
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Edit this entry