Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • BlackBerry

  • You People

  • Talk to Me

  • Halloween Ends

    ★★

  • The Menu

  • Glass Onion

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • I Like Movies

    ½

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

  • Everything Everywhere All at Once

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Scream

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • TFW No GF

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Freaky Friday

    ★★★★★

  • Possum

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Novitiate

    ★★★½

  • The Spot

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Tickled

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • Amy

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½