Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Inhibitions

Inhibitions

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ask Me If I Am Happy

Ask Me If I Am Happy

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Men and a Leg

Three Men and a Leg

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paisan

Paisan

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
After Death

After Death

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Not Quite Hollywood

Not Quite Hollywood

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Endgame

Endgame

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Killing Birds

Killing Birds

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Predators

Predators

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emanuelle and the Last Cannibals

Emanuelle and the Last Cannibals

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Angelina

Angelina

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ossessione

Ossessione

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Four Steps in the Clouds

Four Steps in the Clouds

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shoeshine

Shoeshine

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Teasers

The Teasers

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Fix

The Big Fix

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Ordinary Man

No Ordinary Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Video Nasties: Draconian Days

Video Nasties: Draconian Days

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Video Nasties: Moral Panic, Censorship & Videotape

Video Nasties: Moral Panic, Censorship & Videotape

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry