• Soul

    ★★★

  • Enola Holmes

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Anna

    ½

  • Better than Neil Armstrong

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • We Are All Together

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Aladdin

  • Dance With Me

    ★★½

  • Shazam!

  • Long Shot

    ★★

  • When the Moon Was Full

  • A Hairy Tale

    ★★

  • Midday Event: Trace of Blood

  • Just 6.5

    ★★★

  • The Warden

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Don't Be Embarassed

  • Suspiria

    ★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Like a Good Kid

    ★★★

  • Hattrick

  • The Last Fiction

    ★★★★★

  • Lottery

  • Confiscation

    ½

  • Bomb: A Love Story

    ★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Cold Sweat

    ★★½

  • Hereditary

    ★★

  • My Brother Khosrow

    ★★★

  • Untaken Paths

    ½

  • Coco

    ★★★★

  • Asphyxia

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★

  • Loveless

    ★★★★

  • Lunch Time

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

  • The Zookeeper's Wife

  • The Guidance Patrol 2

    ½

  • The Boss Baby

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Midday Event

    ★★★

  • Subdued

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter