• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

    ½

  • The King's Man

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Eternals

  • The Many Saints of Newark

    ½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Pig

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Trolls World Tour

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Backdraft 2

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Roe v. Wade

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★

  • Captain Marvel

  • Knock Down the House

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Polar

    ★½

  • Fyre

    ★½

  • Glass

    ½

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★