• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Dune

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Hey There!

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Making The Irishman

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★★

  • Making The Witcher

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Extraction

  • Making Unorthodox

  • Stump the Guesser

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Rise of Empires: Ottoman

  • Dolittle

  • The Way We Are

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • The Irishman: In Conversation

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

  • The King

  • Ema

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Float

  • Nimic

    ★★★★

  • A Month of Single Frames

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★½

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

  • Our Planet

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Five Feet Apart

  • Dumbo

  • Captain Marvel

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World