Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★
Edit this entry  
16
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
05
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tears of Cem Karaca

Tears of Cem Karaca

2024
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
19
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
Three Monkeys

Three Monkeys

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Life

Life

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Mortal World 2

Mortal World 2

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Alone

Alone

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
15
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
Edit this entry  
15
The Swan

The Swan

2023
×
Edit this entry  
15
Poison

Poison

2023
×
Edit this entry  
15
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
Edit this entry  
07
About Dry Grasses

About Dry Grasses

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Cars 2

Cars 2

2011
×
Edit this entry  
28
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
14
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Alone

Alone

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
Edit this entry  
16
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
Edit this entry  
15
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
Edit this entry  
15
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
Edit this entry  
15
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
Edit this entry  
10
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Joy

Joy

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry