yen has logged 61 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dead Kids

Dead Kids

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Kirishima Thing

The Kirishima Thing

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
LSS

LSS

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Panti Sisters

The Panti Sisters

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Cuddle Weather

Cuddle Weather

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
John Denver Trending

John Denver Trending

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hello, Love, Goodbye

Hello, Love, Goodbye

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Tale of Love and Darkness

A Tale of Love and Darkness

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Mateo

Mateo

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Sparks

Sparks

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heaven's Waiting

Heaven's Waiting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Story of Us That Never Was

The Story of Us That Never Was

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
What Isn't There

What Isn't There

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ulan

Ulan

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Let the Girls Play

Let the Girls Play

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry  
24
Elle

Elle

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Rage

Rage

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ang Tanging Ina N'yong Lahat

Ang Tanging Ina N'yong Lahat

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry