Sort by

lara has logged 159 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Billy Star

Billy Star

2017
×
Edit this entry  
17
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iris

Iris

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gemini

Gemini

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mistaken for Strangers

Mistaken for Strangers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry