Sort by

Neil has logged 26 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
A Man There Was

A Man There Was

1917
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Blind Husbands

Blind Husbands

1919
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Up, Down, Fragile

Up, Down, Fragile

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
025 Sunset Red

025 Sunset Red

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Un Conte de Michel de Montaigne

Un Conte de Michel de Montaigne

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lady and the Duke

The Lady and the Duke

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blade

The Blade

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Ta'ang

Ta'ang

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1985
×
★★★
Edit this entry