Sort by

Neil has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hereafter

Hereafter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Greetings

Greetings

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Wish I Knew

I Wish I Knew

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Around a Small Mountain

Around a Small Mountain

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Change Nothing

Change Nothing

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Napoli, Napoli, Napoli

Napoli, Napoli, Napoli

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
Edit this entry  
09
The Seahorse

The Seahorse

1934
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Countess from Hong Kong

A Countess from Hong Kong

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tokyo March

Tokyo March

1929
×
Read the review Edit this entry  
06
Jobe'z World

Jobe'z World

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Platform

Platform

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Roi Soleil

Roi Soleil

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
October (Ten Days that Shook the World)

October (Ten Days that Shook the World)

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry