Neil has logged 30 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inventing the Future

Inventing the Future

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Kingdom of the Fairies

The Kingdom of the Fairies

1903
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Inheritance

The Inheritance

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cityscape

Cityscape

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Identification of a Woman

Identification of a Woman

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Strike

Strike

1925
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Gradations I-II

Gradations I-II

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
L’Homme Atlantique

L’Homme Atlantique

1981
×
★★★★
Edit this entry  
01
1941

1941

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
Read the review Edit this entry