• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Day I Became a God

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Akudama Drive

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Peninsula

    ★★½

  • Great Pretender

    ★★★★

  • Japan Sinks: 2020

    ★★½

  • Deca-Dence

    ★★★½

  • The God of High School

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Undertaker: The Last Ride

  • Extraction

    ★★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • Tower of God

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Escape From Pretoria

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★