neil has logged 43 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Redline

Redline

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Once

Once

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sword of the Stranger

Sword of the Stranger

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Away from Her

Away from Her

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
11
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Tekkonkinkreet

Tekkonkinkreet

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Metropolis

Metropolis

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry