• Firestarter

    ★★

  • Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★½

  • The Northman

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Phoenix Rising

    ★★

  • X

    ★★½

  • The Lost City

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • Windfall

    ★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • Studio 666

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dog

    ★½

  • The In Between

    ★★

  • Blacklight

    ★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Moonfall

  • Scream

    ★½

  • Book of Love

  • The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • A Journal for Jordan

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • A House on the Bayou

    ★½

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Love Hard

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Intrusion

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★½

  • Nightbooks

    ★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • Malignant