Neill has logged 63 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Wild

Wild

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Giver

The Giver

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Selma

Selma

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Blended

Blended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Open Grave

Open Grave

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tammy

Tammy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Cleveland Abduction

Cleveland Abduction

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sicario

Sicario

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Careful What You Wish For

Careful What You Wish For

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Secret Life of Marilyn Monroe

The Secret Life of Marilyn Monroe

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Interview

The Interview

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Noah

Noah

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dragon: The Bruce Lee Story

Dragon: The Bruce Lee Story

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Focus

Focus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Pistol: The Birth of a Legend

Pistol: The Birth of a Legend

1991
×
Read the review Edit this entry  
24
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black or White

Black or White

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry