Sort by

Neill has logged 291 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Noel

Noel

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Chopper

Chopper

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Veil

The Veil

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
United 93

United 93

2006
×
★★½
Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tempting Fate

Tempting Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Silent House

Silent House

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
RAGE

RAGE

2021
×
Edit this entry  
11
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★½
Edit this entry  
05
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Edit this entry  
28
Jungle

Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Edit this entry  
21
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elsewhere

Elsewhere

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Me You Can't See

The Me You Can't See

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Square One

Square One

2019
×
★★★
Edit this entry