Sort by

neive has logged 129 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
After

After

2019
×
Edit this entry  
10
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
People Just Do Nothing: Big in Japan

People Just Do Nothing: Big in Japan

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry