• Borat Subsequent Moviefilm

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Roads Not Taken

    ★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★½

  • Cocoon

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Everybody's Everything

  • Booksmart

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★★½

  • Tell It to the Bees

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Ocean's Eight

  • Generation Wealth

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Thelma

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • God's Own Country

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 13th

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Victoria

    ★★★★★

  • Interstellar

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • A Long Way Down

  • The Grand Budapest Hotel

  • Boyhood

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • American Hustle

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★½

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • The Social Network

  • Inception

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★½

  • Sex and the City

  • Zodiac

    ★★★★

  • The Lives of Others

    ★★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • American Beauty

    ★★★½

  • Titanic

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★½

  • Clueless

    ★★★★★