• 1917

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Mossad

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • The Disappearance of My Mother

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • PITALEV

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Beautiful Boy

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Call for Dreams

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Papers, Please: The Short Film

    ★★★

  • Team Darryl

  • Black Panther

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Portrait Of My Family In My 13th Year

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Team Thor: Part 2

  • Get Out

    ★★★★

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

  • Team Thor

  • Photo Farag

  • Your Name.

    ★★★½

  • Paterson

  • Captain America: Civil War

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Martian

  • Straight Outta Compton

  • Inside Out

  • Kung Fury

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Kingsman: The Secret Service

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Big Hero 6

  • John Wick

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Gett: The Trial of Viviane Amsalem

  • The Closed Notebook

    ★★★★★

  • The Gunfighter

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½