• Brazen

    ½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Father Christmas Is Back

  • The Awakening of Lilith

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • The Bones

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Absolute Denial

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Hey There!

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Social Hygiene

    ★★★★

  • Cherry

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • The Witches of the Orient

    ★★★

  • Bliss

    ★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★