neonghostwolf has logged 21 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Maqbool

Maqbool

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Klein

Mr. Klein

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lacombe, Lucien

Lacombe, Lucien

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ghost Town Anthology

Ghost Town Anthology

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
★★★★
Edit this entry  
19
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hop

Hop

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
2012

2012

2009
×
Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
His New Job

His New Job

1915
×
★★½
Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
½
Read the review Edit this entry