Sort by

NeonGlow has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Edit this entry  
25
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Valentine

Valentine

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Fallen

Fallen

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry