• The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★

  • The Stunt Double

  • Athlete A

    ★★★

  • Capone

    ★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Arkansas

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Cursed Films

    ★★★½

  • Smiling Friends

  • Devs

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Charm City Kings

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Togo

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ½

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★

  • Seberg

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Three Years Later

    ★★★★

  • Ready or Not

    ½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½