• Seberg

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Three Years Later

    ★★★★

  • Ready or Not

    ½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Bliss

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Little Drummer Girl

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★½

  • Maniac

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★