• The Flash

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • Morbius

    ½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Kimi

    ★★★

  • Mother/Android

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

  • Injustice

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Black Widow

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Mainstream

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Tax Collector

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

    ★★★★★

  • Capone

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Goldman v Silverman