Sort by

Luke has logged 274 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Legion

Legion

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paul

Paul

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
The Butler

The Butler

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Jaws

Jaws

1975
×
Read the review Edit this entry