Sort by
  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★½

  • Gran Turismo

    ★★★½

  • Sympathy for the Devil

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Nimona

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • The Flash

    ★★★½

  • The Seeding

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Robot Dreams

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Blood & Gold

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Girl Unknown

    ★★

  • Tetris

    ★★★

  • Raging Grace

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • 65

    ★★½

  • Cocaine Bear

  • Perpetrator

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Birth/Rebirth

    ★★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Hit Big

    ★★½

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Nocebo

    ★★

  • Smile

    ★★★

  • Project Wolf Hunting

    ★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Year of the Shark

    ★★

  • Prey

    ★★★★

  • Buba

    ★½

  • Guglhupfgeschwader

    ★★★½

  • Megalomaniac

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Alienoid

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Piety

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • The Roundup

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Holy Shit!

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • RRR

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Hatching

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½