Marco has logged 34 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swimming with Men

Swimming with Men

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
7 Days in Entebbe

7 Days in Entebbe

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Early Man

Early Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Handsome: A Netflix Mystery Movie

Handsome: A Netflix Mystery Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry