Sort by

Marco has logged 26 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Diner

Diner

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Porno

Porno

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shadow

Shadow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Polar

Polar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry