Sort by

Marco has logged 106 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King's Man

The King's Man

2021
×
Read prior review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kate

Kate

2021
×
Read prior review Edit this entry  
31
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
Read prior review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read prior review Edit this entry  
17
Finch

Finch

2021
×
Read prior review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spell

Spell

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leberkäsjunkie

Leberkäsjunkie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry